Connect with us

GÜNCEL

C.Başkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan Akdeniz Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilime ilişkin ‘çözüm’ mesajı verdi

Published

on

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilime ilişkin ‘çözüm’ mesajı verdi. Kalın Şunları ifade etti:

“Türkiye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli liderliğinde hem sahada hem de masada güçlü bir aktör olarak hak ve menfaatlerini her zaman koruyacaktır. Yunanistan ve AB ülkeleri diplomasiye tanınan şansı heba etmemeli, mütekabil adımlar atmalıdır.

Doğu Akdeniz’de sorunların barışçıl yollardan çözümü mümkündür. Hakkaniyet esasına dayalı, kapsayıcı ve rasyonel yaklaşımlar yapıcı katkı sunacaktır.Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü yoktur. Ama hiç kimseye de hakkını ve hukukunu yedirtmeme kararlılığındadır.”

 56 kez okundu,  3 kez bugün okundu

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

GÜNCEL

ASTROLOJİ

ÇOK OKUNAN HABERLER