Connect with us

EKONOMİ

Dolar haftaya yükselişle başladı

Geçtiğimiz haftayı 7.96 seviyesinden kapatan dolar bu haftaya 7.98 seviyesinden başladı. Euro ise 9.44 TL seviyesinden yatay başladı

Published

on

Dolar haftaya rekorla başladı. Geçtiğimiz haftayı 7.96 seviyesinden kapatan dolar bu haftaya 7.98 seviyesinden başladı. Euro ise 9.44 TL seviyesinden yatay başladı. Doların diğer para birimleri karşısındaki gücünü gösteren DXY endeksi ABD’den teşvik paketleriyle ilgili gelen olumsuz gelişmelerle yükselmeye devam ediyor. DXY endeksi yüzde 0.19 yükselişle 92.940 seviyesinde bulunuyor.

Bu haftanın en önemli verisi Merkez Bankası’nın Çarşamba günü açıklayacağı Merkez Bankası Enflasyon raporu olacak. Merkez Bankası’nın enflasyon ve ekonomiye yönelik tahminlerini ne yöne güncelleyeceği piyasanın takibinde olacak. Yine çarşamba günü açıklanacak Ekonomik Güven Endeksi de izlenecekler arasında.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yarın(27 Ekim Salı günü) Citibank’ın organize edeceği yatırımcı toplantısındaki konuşması da piyasanın takibinde…

DOLAR 8 TL’Yİ AŞTI

Haftaya 7.98 seviyesinden başlayan dolar kuru daha sonra devam eden alımlarla 8 TL’yi de aştı! Saat 09:36’yı gösterdiğinde yüzde 0.60 yükselişle 8.0091 TL seviyesinden işlem görüyor. 

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

GÜNCEL

ASTROLOJİ

ÇOK OKUNAN HABERLER