Connect with us

GÜNCEL

En çok vaka artık İstanbul’da değil

Published

on

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Birinci dalganın ikinci pikini yaşıyoruz. Bayram ve düğünlerdeki hareketlilik ve dikkatsizliklerimiz bizi bu eşiğe getirdi” dedi. Koca, en çok vakanın olduğu Ankara’nın İstanbul’u iki kat geçtiğini açıkladı. Bakan Koca corona virüste ülke genelinde salgının kontrol altında olduğunun altını çizdi.

Koronavirüs, Türkiye’den yeniden etkisini göstermeye başladı.

Pandemi kurallarına uyulmayan kentlerde vakalar hızla artışa geçti.

Vaka sayısında en büyük artışı gösteren il ise, Ankara oldu.

ANKARA’DA, İSTANBUL’UN İKİ KATI VAKA VAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’daki vaka sayısının İstanbul’u ikiye katladığını söyledi.

Bakan Koca, “Şu an Türkiye’de vaka sayısının en fazla olduğu il Ankara. İstanbul’u iki kat oranında geçmiş durumda. Dolayısıyla bu anlamdaki tedbirleri Ankara’da daha yoğunlaştıran yaklaşım ve çaba içindeyiz. Bu anlamda birtakım tedbirler alınmaya başlandı.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından Sağlık Bakanlığı’nın uygulamasından Ankara’daki duruma bakanlar kıpkırmızı bir harita gördü.

Ankara’da Mamak, Keçiören, Kayaş, Etimesgut, Sincan Altındağ ve Yenimahalle’nin Şentepeye yakın kesimleri kıpkırmızı iken, gelir seviyesi yüksek kişilerin ikamet ettiği Bilkent, Bağlıca, Ümitköy, Çayyolu, Bilkent, Beysukent bölgeleri mavi olarak görünmekte

Ankara Valisi Vasip Şahin ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgınında birincilik Ankara’ya yakışmadı, yakışmıyor. Bunu değiştirmek, sabırla, dikkatle ve gayretle tedbirlere hep birlikte riayetimizle mümkün. Maalesef henüz başka bir yol, başka bir çare yok.” değerlendirmesinde bulundu.

 90 kez okundu,  6 kez bugün okundu

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

GÜNCEL

ASTROLOJİ

ÇOK OKUNAN HABERLER