Connect with us

TEKNOLOJİ

Google’ın yeni telefonu Pixel özellikleriyle dikkat çekiyor

4 Ekim tarihinde tanıtılan Google’ın yeni akıllı telefonları Google Pixel XL ve Google Pixel Türkiye’de satışa sunulacak mı sorusu yoğun bir şekilde Teknoloji severler tarafından soruluyor. Peki Google Pixel Türkiye’de satışa sunulacak mı?

Published

on

Google Pixel ve Pixel XL modelleri lanse edildi. Peki Google Pixel Türkiye’de satışa sunulacak mı? Google Pixel’in Türkiye macerasıyla ilgili son bilgiler haberimizde

4 Ekim tarihinde tanıtılan Google’ın yeni akıllı telefonları Google Pixel XL ve Google Pixel Türkiye’de satışa sunulacak mı sorusu yoğun bir şekilde Teknoloji severler tarafından soruluyor. Peki Google Pixel Türkiye’de satışa sunulacak mı? Son gelişmeleri haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

HTC tarafından üretilen Google Pixel ve Pixel XL modelleri, şimdilik HTC Türkiye tarafından ülkemize getirtilmeyecek.  Sadece telefonun üretimini gerçekleştiren HTC, en azından Türkiye’de satışıyla ilgilenmeyecek. Bu noktada gözler Google’da olacak.

Nexus başta olmak üzere diğer cihazlarını resmi olarak ülkemize getirmeyen Google, Pixel modellerini de resmi olarak Türkiye’de satışa sunmayacak. Paralel ithalat ya da direkt olarak yurtdışından yüksek adetlerle toplu satın alma yöntemiyle daha önce Nexus modelleri ülkemize satışa sunulmuştu. Yine benzer şekilde Google Pixel modelleri ülkemizde satışa sunulabilir. Şimdilik ülkemizde resmi olarak Google destekli bir satışın olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

ABD fiyatı iPhone 7 modelleriyle denk olan Google Pixel ailesi, yüksek fiyatı nedeniyle ülkemize paralel ithalat yöntemiyle bile getirilmeyebilir. Paralel ithalat gibi biraz zahmetli işlemlerde, modellerin ilgi durumu da oldukça önemli. Bakalım ülkemizde Google Pixel için yeteri kadar talep olacak mı?

Tamamen Google tarafından geliştirilen ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyan Google Pixel ve Pixel XL geçen hafta tanıtılmıştı. Mobil yazılım sektöründen sonra donanım sektörüne de el atan Google, rakiplerini hızla geride bırakmak için Pixel ve Pixel XL’ın reklamlarına oldukça önem gösteriyor.

Pixel ve Pixel XL reklamları için milyon dolarları gözden çıkartan Google, Pixel ve Pixel XL tanıtıldıktan sonraki ilk iki günde sadece televizyon reklamlarına 3.2 milyon dolar ödedi.

Bu rakam henüz teknoloji devi Google tarafından doğrulanmasa da ajanslar bu paranın sadece başlangıç olduğunu, Google’ın Pixel ve Pixel XL tanıtımı için yüzlerce milyon dolar para harcayacağını düşünüyor.

Bir Google yöneticisinden edinilen bilgilere göre Google, Google Pixel ve Pixel XL tanıtımı için çok büyük reklamlar planlıyor. Buna göre Google Pixel ve Pixel XL, ABD’nin ücreti milyon dolarları bulan Şükran Günü futbol karşılaşmalarında da boy gösterebilir.

Ayrıca Google Pixel ve Pixel XL’ın ABD’deki satış kanallarından biri olan Verizon, Pixel ve Pixel XL’ın televizyon ve internet reklamları için önemli miktarda yatırım yapacağını bildirdi.

Samsung’un başına büyük problemler açan Galaxy Note 7 olayı, Google Pixel ve Pixel XL için büyük bir şans olabilir. Elindeki şansı kaçırmak istemeyen Google, sınırsız olanaklarını da kullanarak Google Pixel ve Pixel XL tanıtımı için daha çok para harcayacak gibi görünüyor. Google Pixel ve Pixel XL, 20 Ekim’de raflardaki yerini alacak.

iPhone’un yeni rakibi olması beklenen cihazların teknik özellikleri ise şimdiden ortaya çıkmış durumda. İşte cihazların özellikleri…

5 inç Full HD AMOLED ekran

Gorilla Glass 4 ekran koruma teknolojisi

Qualcomm Snapdragon 821 çipset

4GB RAM

32GB ve 128GB depolama alanı

12.3MP arka kamera (OIS, f/2.0), 8MP ön kamera

Boyut: 143.8 x 69.5 x 8.6 mm

Ağırlık: 143 gram

Pil: 2.770mAh batarya

Google Pixel XL’in teknik özellikleri

5.5 inç Quad HD (2K) AMOLED ekran

Gorilla Glass 4 ekran koruma teknolojisi

Qualcomm Snapdragon 821 çipset

4GB RAM

32GB ve 128GB depolama alanı

12.3MP arka kamera (OIS, f/2.0), 8MP ön kamera

Google Pixel’in teknik özellikleri

Boyut: 154.7 x 75.7 x 8.6 mm

Ağırlık: 168 gram

3.450mAh batarya

Google Pixel’in ABD’de 549, Google Pixel XL’in ise 649 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkması bekleniyor.

 105 kez okundu,  1 kez bugün okundu

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

GÜNCEL

ASTROLOJİ

ÇOK OKUNAN HABERLER