Connect with us

TEKNOLOJİ

Samsung’un yeni masaüstü bilgisayarı ArtPC Pulse

Samsung’un yeni masaüstü bilgisayarı ArtPC Pulse tasarımı ile Mac Pro’yu andırsa da bunun ötesinde bazı yenilikçi özellikler de barındırıyor.

Published

on

Samsung’un yeni masaüstü bilgisayarı ArtPC Pulse tasarımı ile Mac Pro’yu andırsa da bunun ötesinde bazı yenilikçi özellikler de barındırıyor.

Samsung’un son günlerde Galaxy Note7 nedeniyle başı biraz ağrıyor olabilir ancak şirketin farklı ürünleri de piyasaya çıkmaya devam ediyor.

Silindirik tasarımı ile Mac Pro’yu andıran Samsung ArtPC Pulse şu anda sadece Amazon üzerinden ön siparişe açık.

Son zamanlarda silindirik PC kasası üretmek moda olsa gerek zira ArtPC Pulse tasarım çizgileri Mac Pro dışında HP Pavilion Wave’e de biraz benziyor. Elbette temel olarak metalik dış yüzeyi ile HP Pavilion Wave’in kumaşsı yüzey çizgilerinden daha modern görünmekte. ArtPC Pulse 10.7 inç yüksekliğinde ve sadece metal bir gövdeye değil aynı zamanda bu gövdeyi tamamlayan dairesel ışıklara da sahip. Üstelik kasanın üstünde 360 derecelik çok yönlü bir Harmon Kardon ses sistemi bulunuyor ki bu yapı ile Amazon Echo veya Google Home’a benzediğini söyleyebiliriz. Elbette bu son iki özellik ArtPC’yi Mac Pro’dan ciddi şekilde ayrıştırıp basit bir silindir kasa kopyası olmanın ötesine taşıyor.

Amazon satış sayfasında ürünün ayrılabilir modüler bir yapıya sahip olduğu belirtilmiş ancak bu konunun detaylarını şimdilik bilemiyoruz. 1.200 dolara satılan model altı çekirdekli 2.7GHz i5 işlemci, 256GB SSD, 8GB RAM ve USB-C ile HDMI portlarına sahip olarak geliyor. Grafik kartı olarak Radeon RX 460 kullanılmış.

Ayrıca 1,600 dolarlık bir modeli de var. Bu modelde Core i7 işlemci yanında 256GB SSD ve RX 460 grafik kartı bulunuyor ayrıca sisteme 1TB SATA HDD ve 16GB RAM eklenmiş. Her iki model de 28 Ekim’de dağıtıma çıkacak.

AA

 116 kez okundu,  2 kez bugün okundu

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam

GÜNCEL

ASTROLOJİ

ÇOK OKUNAN HABERLER